ОмскАвтоСклад

Яковенківська сільська рада Балаклійського району

XLIХ сесія рішення №09 “Про програму соціально-економічного , культурного розвитку територіальної громади сіл Яковенкове, Калинівка, Вовчий Яр, Степок, Таранушине Яковенківської ради на 2020 рік »

Р І Ш Е Н Н Я  

 

від  24 грудня 2019 року                                                                                           09

 

“Про  програму соціально-економічного , культурного розвитку територіальної громади сіл Яковенкове, Калинівка, Вовчий Яр, Степок, Таранушине Яковенківської  ради на 2020 рік »

 

     Заслухавши інформацію сільського голови Кривоноса І.С.  про  Програму соціально-економічного , культурного розвитку територіальної громади сіл Яковенкове, Калинівка, Вовчий Яр, Степок, Таранушине Яковенківської територіальної громади на 2020 рік відповідно   п.22 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  Яковенківська сільська рада

 

 

 

В И Р І Ш И Л А:

 

 

 

1. Затвердити програму соціально-економічного , культурного розвитку територіальної громади сіл Яковенкове, Калинівка, Вовчий Яр, Степок, Таранушине Яковенківської  сільської ради на 2020 рік » ( додається)

             

 

2. Контроль за виконанням програми покласти на постійну комісію з планування ¸ благоустрою, бюджету,  фінансів і будівництва , депутатської етики, забезпечення законності, правопорядку та соціального захисту населення (Плюшко А.В.).

 

 

 

 

Яковенківський  сільський голова                           І.С. Кривоніс

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПРОГРАМА

 

 

 

 

соціально-економічного , культурного розвитку територіальної громади сіл Яковенкове, Калинівка, Вовчий Яр, Степок, Таранушине Яковенківської  сільської ради

на 2020 рік

 

 

 

 

 

 

 

 

СЕЛО  ЯКОВЕКОВЕ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                                             Рішенням № 09

ХLІХ сесії  VІІ скликання

Яковенківської сільської ради                                                                 

Балаклійського району Харківської області

від 24 грудня  2019 року

 

І. Вступ

           Програма соціально-економічного , культурного розвитку територіальної громади сіл Яковенкове, Калинівка, вовчий Яр, Степок, Таранушине Яковенківської сільської ради на 2020 рік розроблена на основі положень Конституції України, Законів України «Про місцеве самоврядування» , «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України»,  «Про планування і забудову територій», Постанови Кабінету Міністрів України «Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету», методичних рекомендацій Балаклійської районної державної адміністрації з урахуванням  науково-технічного, інвестиційного і виробничого потенціалу територіальної громади, можливостей забезпеченості її матеріально-технічними та фінансовими ресурсами.

    Програма є комплексною системою завдань та засобів їх виконання на 2020  рік, що визначає цілі та стратегію розв’язання соціальних і економічних проблем розвитку територіальної громади, задає комплекс конкретних, узгоджених заходів соціально-економічного, культурного і духовного розвитку громади, прогнозує динаміку основних показників.

                 Програма направлена на:

   - реалізацію заходів, спрямованих на створення правових, фінансових, соціально-економічних, організаційно-господарських умов розвитку громади, розв’язання соціально-побутових проблем населення, його соціального захисту;

     - гармонійний та скоординований розвиток підприємництва, економіки та інфраструктури територіальної громади;

       - скоординовану роботу сільської ради, виконавчого комітету, громадських організацій, навчальних закладів та культурно-просвітницьких закладів, пов’язаної з розвитком духовності, захистом моралі та формування здорового способу життя;

   - створення умов для гармонійного розвитку молоді, задоволення їх потреб в професійному самовизначенні, забезпеченні їх соціальних гарантій, виховання відповідальності перед суспільством та високої духовності;

    - забезпечення стабільного і ефективного функціонування комунального господарства, матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я, освіти, культури, спорту та духовності;

- забезпечення соціального захисту інвалідів, ветеранів війни ,праці, людей похилого віку, фінансової підтримки малозахищених верств населення;

- створення умов для соціального захисту населення сприяння зайнятості населення,запобіганню безробіття, створення умов для забезпечення тимчасовою роботою незайнятих громадян.

Протягом останніх років накопичилась значна кількість проблем, зокрема у благоустрої, які потребують негайного вирішення.

сільська рада складається з кількох населених пунктів : с. Яковенкове, с. Калинівка, с. Таранушине, с. Вовчий Яр, с. Степок, та займає площу під населеними пунктами 1062.1 га.

В населених пунктах накопичується велика кількість твердих побутових відходів, для захоронення яких необхідно щоб був полігон. Постійно  виникають небажані стихійні сміттєзвалища, які необхідно ліквідовувати.

 На даний час є необхідність підтримувати електромережі вуличного освітлення в належному стані,для цього треба робити поточний ремонт та заміну на енергоефективні світодіодні ліхтарі.

Складовою частиною програми є програми :

- Програма соціального захисту населення сіл Яковенківської сільської ради Балаклійського району Харківської області;

- Програмащодо фінансування культурно - масових заходів на території Яковенківської сільської ради на 2020 рік;

- Програма зайнятості населення Яковенківської сільської ради на 2020 рік;

-Программа покращеня екологічного стану на території Яковенківської сільської ради на 2020 рік;

-Програма  фінансової підтримки КП «Яковенківський комунальник» на 2018-2020  роки;

-Програми організації суспільно корисних робіт для порушників, на яких судом накладено адміністративне стягнення у вигляді виконання суспільно корисних робіт, у Яковенківській сільській раді на 2019-2020 роки;

-Програма благоустрою населених пунктів Яковенківської сільської ради Балаклійського району Харківської області.

 

2.Стратегічною метою сільської ради є виконання наступних робіт:

·          Відновлення  вуличного освітлення в селі Яковенкове, встановалення додаткових ліхтарів та заміна ламп на світодіодні;

·          Відновлення  вуличного освітлення в селі Калинівка, встановалення заміна ламп на світодіодні;

·          Поточний ремонт дороги по  провулку Першотравневий  в селі   Яковенкове (комунальна власність);

·          Поточний ремонт дороги по  вулиці Кравченка в селі   Яковенкове (комунальна власність);

·           Поточний ремонт дороги по вулиці Миру  с. Яковенкове (комунальна власність);

·          Поточний ремонт дороги по вулиці Балаклійській  с. Яковенкове (комунальна власність);

·          Поточний ремонт дороги по вулиці Центральна  с. Калинівка (комунальна власність);

·          Поточний ремонт дороги по вулиці Польова  с. Калинівка (комунальна власність);

·          ремонт  будівлі Яковенківського сільського клубу;

·          розвиток спорту;

·          ліквідація  стихійних  сміттєзвалищ;

·          утримання памятників та братських могил воїнів визволителів;

·          благоустрій кладовищ;

·          Реконструкція мастерні під дитячий виховний заклад в Яковенківськівському ліцеї

·          Ремонт приміщення бібліотеки в с.Яковенкове;

·          Фінансова підтримка КП «Яковенківський комунальник» ;

·          Благоустрій території парку с.Яковенкове

 

3.  Соціальна сфера

 

        Для збереження і відродження села, поліпшення якості та продовження тривалості життя населення, забезпечення сучасних умов проживання Яковкенківською територіальною громадою передбачено здійснення ряд практичних заходів.

   Особливого значення в умовах ринкових перетворень набули питання соціального захисту та соціального забезпечення мешканців населених пунктів  територіальної громади. Під опікою будуть залишатися, перш за все, найменш захищені верстви населення, яким держава гарантує мінімальні соціальні і матеріальні блага.

           Тому  постійна увага  виконкому Яковенківської сільської ради направлена на  соціальний захист саме цих верст населення. Соціальна підтримка малозабезпечених громадян  буде проводитись відповідно до програми «Соціального захисту населення».

 Її мета – вирішення питань організаційного матеріально-технічного, медичного та соціально-побутового обслуговування малозабезпечених громадян, в тому числі, ветеранів, інвалідів    війни і праці, самотніх громадян похилого віку, дітей-сиріт, одиноких матерів, багатодітних та малозабезпечених сімей, які не в змозі  забезпечувати себе за рахунок власної трудової діяльності та надання допомоги на поховання , які на день смерті були в статусі тимчасово непрацюючих. Забезпечення та  надання коштів для оздоровлення дітей пільгових категорій у літньому таборі « Олімпія»: дітей з багатодітних сімей, талановитих та обдарованих дітей ( відмінників навчання ) та інших пільгових категорій .

             У 2020 році буде продовжена  робота щодо забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та виплати заробітної плати, та інших соціальних виплат працівникам підприємств і організацій на території сільської ради.

 

 

4. Гуманітарна сфера.

 

  Пріоритетними напрямками соціально – економічного розвитку громади в галузі культури будуть збереження, відродження і розвиток української національної культури, зміцнення і примноження культурного потенціалу в селі, поліпшення естетичного та спортивного виховання молоді. На території ради немає дитячого садка,  тому  головним напрямком буде-переобладнання частини приміщень Яковенківського ліцею під дитячий виховний заклад.

Буде забезпечено умови для проведення загально сільських свят: «День села», «Вечір зустрічі з випускниками», Різдвяні свята, День визволення с. Яковенкове, День Незалежності та інші . Мета цих заходів – розкриття творчого потенціалу та підтримка потягу до мистецтва різних верств населення, відродження українських народних традицій, звичаїв та обрядів, збереження національної культурної спадщини, організації дозвілля й урізноманітнення  форм культурного обслуговування населення села.

       Стан здоров’я населення  характеризує його трудовий потенціал, зумовлює рівень продуктивності праці в суспільстві та значною мірою впливає на перспективи його соціально-економічного розвитку. Тому  одним з основних напрямів діяльності виконкому сільської ради буде задоволення потреб населення в отриманні якісних медичних послуг.

      Нинішня мережа медичних закладів (Яковенківська Амбулаторія ЗПСМ та Калинівський ФАП в основному задовольняє потребу в них населення громади. Разом з тим є необхідність переведення поточного ремонту  водогону в Калинівському ФАПі та  оновлення   матеріально-технічної бази.

 

5. Культурний розвиток.

 

   Розбудова суверенної демократичної правової  держави потребує від органів місцевого самоврядування, громадських та релігійних органів вжиття заходів для розвитку у громадян духовності, виховання патріотизму, поваги та вивчення культурно-історичної спадщини рідного села. Тому виконавчий комітет сільської ради в 2020 році буде працювати над формуванням всебічно розвиненої, освіченої особистості, здатної до самовдосконалення, виховання у неї почуття відповідальності, високої духовності. Буде проведено День села Яковенкове, День Незалежності. Буде здійснюватись координація діяльності громадських, релігійних організацій, навчальних та культурно-просвітницьких закладів, пов’язаної з розвитком духовності, захистом моралі та формуванням здорового способу життя та запобігання негативному впливу на свідомість громадян інформації, що містить елементи жорстокості, бездуховності, насильства, пропагує тютюнопаління та пияцтво. Реалізація Програми в частині культурного розвитку  буде здійснюватись шляхом:

координації та сприяння активізації  роботи Яковенківського ліцею , сільських клубів, громадських організацій спрямованої на впровадження  в суспільну свідомість здорового способу життя, християнських цінностей, збереження та вивчення місцевої культури та духовної спадщини;

        - пропаганди здобутків національної культури та духовної спадщини, відродження національних свят та обрядів, популяризація спортивно-туристичних заходів.

     Проведена робота дозволить забезпечити створення умов для реалізації творчого потенціалу населення сіл, особливо молоді, спрямування її на духовне, моральне, фізичне та культурне становлення і самовдосконалення. Збільшення кількості громадян, які займатимуться різними видами творчості, культурно-освітньої та спортивно-масової роботи, пропагандою християнських цінностей, що сприятиме підвищенню рівня  соціальної стабільності, забезпеченню зниження рівня злочинності. Дозволить також збагнути такі складні періоди в житті держави, як голодомор 1932-1933 років. Поширення духовної інформації зумовить необхідність підвищення рівня християнської освіченості громадян, організації виховної, культурно-спортивної роботи відповідно до сучасних потреб суспільства.

 

              6. Розвиток реального сектору економіки.

 

     Пріоритетними галузями економіки громади є сільське господарство.

  На території ради здійснюють  діяльність сільгосппідприємства ТОВ «ІАК «БАЛІНВЕСТ», ТОВ «АГРОСЕРВІС» ЛТД, ДП «Агрогеофізика», які спеціалізуються  на вирощуванні основних сільськогосподарських культур: кукурудза, пшениця, ячмінь, соняшник, цукровий буряк.

    Населення  утримує   ВРХ : всього  296 голів,  в т.ч. корів -159. Свиней – 137, курей -5514 шт.

  Основні ринки збуту сільськогосподарської продукції населенням це ринки м. Балаклія та Харкова і  Балаклійський та Великобурлуцький молокозаводи.

   Першочерговим завданням агропромислових підприємств громади на 2020 рік є нарощування обсягів виробництва, збереження аграрного потенціалу.

  Приріст виробництва зерна буде здійснено  за рахунок збільшення урожайності зернових культур.

                  

7. Житлово-комунальне господарство, розвиток інфраструктури та соціальної   сфери.

 

    На території громади функціонує комунальне підприємство «Яковенківський комунальник», яке надає послуги з централізованого водопостачання села Калинівка, утримання прибудинкової території 32-х квартирного будинку та є комунальні об’єкти:будівля виконкому сільської ради , будівля  Яковенківської школи , два сільські  клуби  приміщення мед амбулаторії та ФАПу, приміщення бібліотеки , працюють  приватні магазини та відділення Пошти.

З метою надання сталих послуг розроблена та працює «Програма фінансової

підтримки КП «Яковенківський комунальник».

    На території громади централізована мережа водопроводу становить 5,5 км. 

    Планується продовжити роботу по заміні дерев’яних віконних рам на металопластикові вікна та дверей в приміщенні Яковенківської бібліотеки, та ремонт покрівлі в  будівлі виконавчого комітету  сільської ради,  що в подальшому значно зменшить втрати тепла.

8.Благоустрій території

Благоустршй – це комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращення мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму, що здійснюється на території, з метою їх належного утримання, благоустрою, раціонального  використання та  охорони навколишнього середовища, в умовах якого, забезпечується захист довкілля, санітарне та епідеміологічне благополуччя населення.

   Основною метою є:

-організація робіт з очищення  території населених пунктів;

-поточний та капітальний ремонт та утримання в належному стані вулиць, доріг місцевого значення та сільських комунальних доріг;

-висадка нових зелених насаджень;

-робота, пов’язана з охороною довкілля, в тому числі із запобіганням забрудненню річок, інших водоймищ;

-впровадження сучасних технологій санітарного очищення населених пунктів;

-утримання в належному стані спортивних споруд, дитячих майданчиків;

-проведення робіт по централізованому збиранню та вивезенню відходів;

 -проведення робіт   по  спорудженню огорожі кладовищ  та утримання в належному стані кладовищ;

-боротьба з шкідливими рослинами ;

-закупівля  і проведення заходів для обкосу трав, вирубки дерев, чагарників з метою підтримання зеленого покрову газонів та зелених насаджень.

 

Для виконання завдань Благоустрою територій необхідно здійснити такі планово-організаційні заходи:

-реконструкція, ремонт та утримання в належному стані комунальних доріг, доріг місцевого значення;

-підвищення експлуатаційних якостей мереж вуличного освітлення шляхом встановлення енергозберігаючих світильників вуличного освітлення;

-організація ефективного управління у сфері виробництва і надання послуг з обслуговування, утримання та ремонту мереж зовнішнього освітлення;

-проведення санітарної очистки території;

-обладнання прибудинкових територій майданчиками під розміщення контейнерів для збору побутових відходів;

-здійснення санітарної вирубки сухостою;

-утримання в належному стані місць відпочинку населення підвідомчих територій;

-утримання обочин доріг шляхом систематичного прибирання порослі;

-ліквідація несанкціонованих звалищ;

-утримання в належному кладовищ, пам’ятників, обелісків;

-забезпечення освітлення населених пунктів;

-будівництво та утримання малих форм, спортивних, дитячих майданчиків;

закупівля механічного обладнання –  косарки для обкосу трав, бензопил для видалення сухостою дерев, інвентаря;

-залучати до оплачуваних громадських робіт з благоустрою населених пунктів осіб з числа безробітних, які перебувають на обліку у районному центрі зайнятості.

 

9. Транспорт, зв’язок.

      Підвезення  пасажирів з райцентру  до населенних  пунктів  здійснює автопідприємство, за погодженим графіком з виконавчим комітетом.

 

10. Розвиток підприємництва.

  Малий та середній бізнес, який діє на території громади, перетворюється на важливий сектор економіки, який суттєво впливає на забезпечення населення необхідними товарами та наданням послуг, забезпечує зайнятість населення та  впливає на формування дохідної частини бюджету сільської ради.

    В  2020 році продовжиться робота, спрямована на підтримку ринкових реформ, захист прав споживачів, упорядкування розміщення торгових об’єктів, посилення контролю за  дотриманням вимог законодавства при здійсненні закупівлі та продажу товарів.

          

 11. Фінансове забезпечення Програми

 Забезпечити належне фінансування Програми соціально-економічного, культурного розвитку Яковенківської територіальної громади  на 2020 рік шляхом проведення організаційних заходів по збільшенню надходжень до бюджетів та благодійних фондів:

-   провести інвентаризацію суб’єктів підприємницької діяльності на предмет виконання дозволів, наданих їм при започаткуванні діяльності;

-     сприяти своєчасній виплаті реальної заробітної плати суб’єктами підприємницької діяльності, сплати податків і всіх обов’язкових платежів

- провести інвентаризацію договорів оренди землі, та приведення їх до вимог чинного законодавства.

                  

Секретар сільської ради                       Т.Д.Линник